LIVE Programma

DatumsLaiksNosaukumsNorises vieta
eskimos banner 2020

Rīgas Futbola federācija (RFF) publicē Jura Keiša uzrunu RFF biedru kopsapulcē jeb Kongresā, kas notika Rīgas domes telpās 29. martā un kurā, kā jau informējām, par jauno prezidentu tika ievēlēts līdzšinējais izpilddirektors Eduards Borisevičs, tādējādi nomainot amatā iepriekšējo šī vietas izpildītāju J.Keišu.

Godātie, Rīgas Futbola federācijas biedri, viesi, futbola draugi!

Ņemot vērā, ka ar šo kopsapulci es noslēdzu ne tikai savu darbību Rīgas Futbola federācijā pārskata periodā, t.i. no 2016.g. līdz 2018.g., bet arī visu savu darbību Rīgas Futbola federācijā prezidenta amatā, kas turpinājās precīzi desmit gadus, man gribētos paskatīties uz to plašāk.

Es pārņēmu RFF vadīšanu 2008.g., un, ja šo gadu ņemtu par atskaites punktu, tad šodienvar vērot organizācijas attīstību. Uz RFF pārņemšanas brīdi tās kontā bija apaļa 0, kaut kādā veidā tika organizēti Rīgas čempionāti, bet to līmenis nebija Rīgas pilsētas cienīgs. Arī futbola popularitāte pēc 2004.g. Latvijas futbola panākumiem sāka pamazām sarukt.

Man bija uzdevums izveidot sakārtotu Rīgas futbola sacensību sistēmu, kas aptvertu visus futbola virzienus: futbols 11:11, amatieru futbols 8:8, bērnu un jauniešu futbols, telpu unpludmales futbols. Bija skaidrs, ka šos lielos uzdevumus nevar paveikt bez spēcīgas un saliedētas komandas. Īpaši gribu pateikties saviem vistuvākajiem kolēģiem un palīgiem, bez kuriem nekas nenotiktu, tas ir – RFF izpilddirektoriem Ādolfam Supem un Eduardam Borisevičam, ilggadējai RFF grāmatvedei, bet šobrīd RFF Revīzijas komisijas loceklei Maigai Dalbiņai. Šie ir cilvēki, kuri ar savu, es teiktu, azartisko darbību piesaistīja Rīgas Futbola federācijai daudz draugu un atbalstītāju, palīdzēja tai pacelties jaunā līmenī.

Šodien izveidota plaša Rīgas futbola sacensību sistēma. Federācijas komandā strādā 23 cilvēki, lielākoties brīvprātīgi. Iedomājaties, ka Rīgā ar tiešu RFF organizēšanu un vadīšanu notiek 30 dažāda ranga futbola sacensības. Pēc aptuveniem aprēķiniem šobrīd Rīgā ar futbolu nodarbojas ap 7000 bērnu, jauniešu un pieaugušo. No RFF puses tika izdarīts viss, lai Latvijas Futbola federācija sadarbībā ar Rīgas domi UEFA HatTrick programmas ietvaros sāktu realizēt mākslīgā segumafutbola laukumu būvniecību. Tā, protams, nav kalna virsotne, bet tā ir pozitīva tendence, kas norāda uz pareizu virzību.

Bija arī tādi uzdevumi, kurus desmit gadu laikā man neizdevās realizēt - vismaz tādā veidā, kā es to redzēju. Proti, runa ir par Bērnu un jaunatnes sporta atbalsta programmu, kurai, manuprāt, bija jābūt līdzīgai Igaunijas sporta atbalsta programmai, t.i. – nekādu valsts, nekādu pašvaldību atbalstāmo sporta organizāciju. Visi ir vienādi – tikai, kā sportā pieņemts, godīga konkurence. Diemžēl to realizēt neizdevās, kaut arī tika pieliktas ļoti lielas pūles. Vairakkārt esam bijuši LR Saeimā untikušies ar Saeimas dažādu frakciju deputātiem, ar LR Ministru kabineta prezidentu. Arī Rīgas domē notikušas pārrunas gan komitejās, gan ar atsevišķiem deputātiem.

Kā par šo tēmu izteicās viens augstā amatā esošs Latvijas sporta funkcionārs (nesaukšu gan viņu vārdā) - trūkst politiskās gribas. Es teiktu, ka ne tikai trūkst, bet tādas politiskās gribas vispār nav.

Kāds ir Bērnu un jauniešu sporta atbalsta programmas galvenais uzdevums? Atvieglot ceļu sporta organizācijām arvien vairāk piesaistīt bērnus un jauniešus, motivēt sporta organizācijas cīnīties konkurences apstākļos par kvantitatīvu un kvalitatīvu rādītāju uzlabošanu. Tā ir viena koncepcija, kuru es dēvētu par ATTĪSTOŠO. Tomēr Latvija aizgāja citu ceļu, kuru es nosauktu par IEROBEŽOJOŠO koncepciju. Šī pieeja dod nepārprotami priekšrocības valsts un pašvaldības sporta organizācijām, un diezgan ierobežotas iespējas attīstīties pārējām sporta organizācijām, tādā veidā konceptuāli nostiprinot monopola stāvokli atsevišķām organizācijām. Protams, teorētiski, pastāv iespēja pārejām sporta organizācijām, pārvarot dažādus birokrātiskus šķēršļus, iziet valsts akreditācijas procedūru. Rīgā uz šodienu valsts akreditāciju saņēmuši trīs klubi – FS “Metta”, JDFS “Alberts”, FK “Dinamo Rīga”. Bet vēršu jūsu uzmanību, ka Rīgā ir 30 bērnu un jauniešu klubu.

Atsevišķi vēlos pakavēties pie Rīgas Futbola skolas. Es katru gadu atkārtoju, ka Rīgas Futbola skolai jātiek vaļā no savām problēmām un jākļūst par paraugu pārējiem Rīgas futbola klubiem. Rīgas Futbola skolā nomainījās vadība, uzskatu, ka pie stūres ir spēcīgs vadītājs. Rezultāti sāka uzlaboties, tomēr, kas notiek tālāk? Rīgas Futbola skola arvien vairāk pieķeras administratīvā resursa izmantošanai. Mēs redzam, ka RFS vadības politika virzīta uz pārējo klubu izstumšanu no Rīgas skolām. Tiek piedāvāts citiem klubiem pievienoties RFS, tādā veidā solot visādus labumus, kurus Rīgas Futbola skolai nodrošina Rīgas domes finansējums. Tādējādi sportiskās konkurences princips nomainīts pret principu “lielais apēd mazo”. Vai mēs vēlamies, lai Rīgā atkal uzplauktu Padomju sistēma un brīvās konkurences princips tiktu aizvietots ar lielo kolhozu? Uzskatu, ka tas ir ceļš uz “nekurieni”. Ja tā tas notiks, tad rezultāti ilgi nebūs jāgaida. Dažiem futbola kolēģiem ir patīkami atcerēties Padomju laikus, kad Rīgā dominēja Rīgas Futbola skola un Latvijā futbola klubs “Daugava”, un šo piemēru piedāvā ņemt par pamatu Rīgas futbola attīstībai. Tikai jāsaprot, ka laiki mainījušies un monopola stāvoklis nav sekmējis attīstību!

Šajos 10 gados RFF izveidojās labas partnerattiecības ar Latvijas Futbola federāciju un Rīgas domi. Tā tam arī jābūt turpmāk. Novēlu jaunajai RFF komandai to saglabāt un meklēt arī jaunus atbalstītājus, jo RFF nav komerciāla organizācija, tomēr attīstība prasa naudu un draugus.

Pabeigt savu īso uzrunu vēlos ar vienu novēlējumu gan Rīgas Futbola federācijas biedriem, gan jaunajai valdei. RFF ir Rīgas futbola organizāciju savienība, kurai ir noteikti uzdevumi, un galvenie no tiem – rūpēties par futbola attīstību, kas saistīts ar Rīgas futbola klubu attīstību, un sekmēt futbola popularitāti. Šo uzdevumu izpildi nodrošinās Rīgas futbola klubu iniciatīvu atbalsts, viņu interešu aizstāvība. Tāpēc nedrīkst pieļaut, lai Rīgā sāktu dominēt viens vai divi futbola klubi. Par visu labo, kas nāk no pārējiem federācijas biedriem, jāpacīnās, lai jebkurai iniciatīvai, jebkuram labam darbam dotu zaļo gaismu.

Paldies par uzmanību, paldies jums visiem par desmit gadiem, kuros jūs uzticējāt man vadīt RFF. Visu šo laiku es jutu jūsu atbalstu, un tā bija mūsu attīstības panākumu atslēga!

RFF sadarbības partneri / ģenerālsponsori un tehniskie atbalstītāji / partneri


Stratēģiskie sadarbības partneri
lff logo
ltrk logo
rigas dome logo
logo arena n
fta logo

Partneri
        lerona logo

Ģenerālsponsori un tehniskie atbalstītāji

synottip-logo
 
adidas logo
komanda-2020
 
erawadee logo strong apsardze logo

Partneri
    lerona logo    

Partneri

friends bar logo
everest logo 2020
pantone logo mercure logo beerhouse logo 2019
eskimos logo 2020
luna group 2020
go-logo
realquest logo oleary logo

Partneri
    lerona logo