LIVE Programma

DatumsLaiksNosaukumsNorises vieta
eskimos banner 2020

Aizvadītajā sestdienā, 6.aprīlī, “Elektrum” Olimpiskajā centrā Rīgā risinājās Eiropas korporatīvā turnīra otrais posms (telpu futbola sacensības), kur desmit dalībnieču konkurencē triumfēja baltkrievu vienība “Minskenergo”, otrajā pozīcijā ierindojās pašmāju “STRONG”, bet godpilno trešo vietu ieņēma igauņu “Eesti Energia”.

Turnīra priekšvakarā piektdien viesnīcā “Mercure Riga Centre Hotel” risinājās sacensībām paredzētā preses konference, kur uzstājās apsardzes kompānijas un sporta kluba “STRONG” vadītājs, Latvijas Korporatīvā sporta turnīru asociācijas prezidents Sergejs Ščegoļevs, Rīgas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Sergejs Fjodorovs, Eiropas Korporatīvā futbola federācijas prezidents Pāvels Dimovs, Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) prezidents Vadims Ļašenko un Rīgas Futbola federācijas (RFF) prezidents Eduards Borisevičs.

Pasākuma gaitā tika veikta arī grupu izloze, pēc kuras rezultātiem A apakšgrupā nokļuva “Baltic International Bank” (BIB, Latvija), “Eesti Energia” (Igaunija), “Bisnode” (Slovēnija), “PKO Bank Polski” (Polija) un “Intel” (Krievija), kamēr B grupā ielozētas “Elron” (Igaunija), “STRONG” (Latvija), “Klaipeda City” (Lietuva), “Optima Logistics Group” (Polija) un “Minskenergo” (Baltkrievija).

Atbilstoši sacensību nolikumam dalībnieces savās apakšgrupās aizvadīja viena apļa turnīru, pa reizei tiekoties katra ar katru. Katras grupas četras labākās vienības cīņu par uzvaru turpināja izslēgšanas mačos. Visas turnīra spēles paralēli uz diviem parketa seguma laukumiem risinājās pēc FIFA apstiprinātajiem telpu futbola noteikumiem, izmaiņas tika noteiktas vienīgi spēles laika ziņā – viena mača ilgums 20 minūtes (pēdējā minūte ar t.s. “tīro” laiku).

A apakšgrupā vislabāk sevi apliecināja krievu “Intel”, kas četrās cīņās savāca desmit punktus, atstājot aiz sevis “PKO Bank Polski” (9), kamēr divas atlikušās vakances dalībai izslēgšanas cīņās nodrošināja četrus punktus sakrājušās “Eesti Energia” un “BIB”, atstājot “aiz borta” slovēņu “Bisnode” (1).

Tikmēr B grupā pārliecinoši pirmo vietu ieņēma nākamā čempione “Minskenergo” (12), uzvarot visās četrās cīņās. Ar deviņiem punktiem finišēja “Klaipeda City”, savukārt fināliste “STRONG” iekrāja vien četrus punktus (līdzīgi kā “Optima Logistics Group”). Piekto pozīciju apakšgrupā ieņēma igauņu “Elron”, kas vienīgā priekšsacīkšu etapā neprata atņemt punktus sāncensēm.

Ceturtdaļfināla kārtā “STRONG” telpu futbolistiem pēc neizšķirti aizvadīta pamatlaika (2:2) pēcspēles sitienu sērijā izdevās “izslēgt” no tālākas dalības turnīrā A grupas uzvarētāju “Intel”, “Minskenergo” sarūgtināja otru Latvijas vienību “BIB” (2:1), “Eesti Energia” pārspēja “Klaipeda City” (3:2), savukārt poļu derbijā “Optima Logistics Group” sagrāva “PKO Bank Polski” (9:0).

Cīņā par vietu finālā “STRONG” pārspēja Polijas vienību (2:1), kamēr “Minskenergo” ar 2:0 uzveica “Eesti Energia”, savukārt izšķirošajā fināla duelī pēc neizšķirta pamatlaikā (1:1) “pendeļu” sērijā meistarīgāki un aukstasinīgāki izrādījās ciemiņi no Baltkrievijas (3:2), tādējādi triumfējot arī visā turnīrā.

Tikmēr bronzas godalgas aizceļoja uz Igauniju, “mazajā finālā” igauņu “Eesti Energia” ar 6:3 pieveicot “Optima Logistics Group”.

Turnīra noslēguma ceremonija risinājās uzreiz pēc izšķirošajiem mačiem. Visas sacensību dalībnieces no organizatoriem saņēma piemiņas balvas, bet pirmo triju vietu ieguvēji – kausus un medaļas. Tāpat sacensību vadība – S.Ščegoļevs, E.Borisevičs un P.Dimovs – sumināja individuālo nomināciju laureātus. Ar astoņiem vārtiem par rezultatīvāko spēlētāju kļuva “Klaipeda City” vienības pārstāvis Donatas Stankevičius, kā meistarīgākais vārtsargs tika sveikts Andrejs Zajacs (“Minskenergo”), bet vērtīgākā spēlētāja titulu saņēma Iļja Plonskis (“STRONG”).

Turnīru organizēja Latvijas Korporatīvā sporta sacensību asociācija sadarbībā ar RFF, sporta klubu “STRONG”, Rīgas pašvaldību un LTFA. Pasākums risināsies Latvijas Telpu futbola svētku ietvaros.