LIVE Programma

DatumsLaiksNosaukumsNorises vieta
eskimos banner 2020

Aizvadīts Latvijas pludmales futbola čempionāta pēdējais posms. Titulu jau iepriekš bija nodrošinājusi Liepājas “Linden City BSC” vienība, bet otro vietu, ar 6:5 pārspējot tiešos konkurentus BFC “Spartaks Jūrmala”, nodrošināja Rīgas FK “Zep/Forevers” komanda.

Pirms pēdējā mača “Zep/Forevers” un jūrmalnieku rēķinā bija pa 12 punktiem, kas nozīmēja, ka sudraba medaļu liktenis izšķirsies laukumā, ne neklātienes cīņās. Spēles pirmā trešdaļa pagāja bez vārtu guvumiem, bet otrās sākumā Jūrmalas komanda īsā laikā panāca 2:0. Pretinieki uz to atbildēja ar trim precīziem sitieniem pēc kārtas, pirms otrā pārtraukuma pārņemot vadību – 3:2.

Trešās trešdaļas sākumā Mihails Skuratovičs, gūstot savus trešos vārtus spēlē, palielināja rezultāta starpību līdz 4:2, bet nākamo trīs minūšu laikā “FK Zep/Forevers” vīri ieguva jau četru vārtu pārsvaru – 6:2. Ņemot vērā, ka līdz mača pamatlaika beigām bija atlikušas apmēram sešas minūtes, varēja šķist, ka uzvarētājs ir zināms, tomēr Jūrmalas komanda vēl parūpējās par intrigu. Neilgā laika nogrieznī vārtus guva Dmitrijs Travkins un Edgars Bricis, un vairs tikai 4:6. Nākamās pāris minūtes aizritēja bez vārtu guvuma, bet līdz ar spēles beigu signālu Mārtiņš Taulavičus realizēja “pendeli”, uzstādot gala rezultātu 5:6.

Citās spēlēs FK “Zep/Forevers” ar 5:2 pārspēja Rīgas FK “TUC/Top Media”, “Spartaks Jūrmala” ar 4:3 pieveica Ludzas “Grifs AG/Robežsardze”, kā arī robežsardzes komanda ar 2:0 pēcspēles sitienu sērijā (pamatlaikā un papildlaikā 3:3) pārspēja čempionus “Linden City BSC”.

Par čempionāta labāko vārtu guvēju kļuva un balvu saņēma Vlads Rimkus (“Grifs AG/Robežsardze”), kurš pretinieku vārtsargus sarūgtināja 10 reizes. Par vienu precīzu sitienu mazāk Aleksejam Lavrenovam (FK “Zep/Forevers”), bet par diviem – Nurutdinam Mamadiejevam (“Linden City BSC”).

Uzreiz pēc pēdējā mača noslēguma turpat Majoru pludmales sporta centrā notika apbalvošanas ceremonija, kurā kausus un medaļas saņēma visas trīs godalgoto vietu ieguvējas, tāpat arī tika sveikti labākie dažādās nominācijās:

• labākais vārtsargs: Kaspars Žurovs (“Linden City BSC”),
  • vērtīgākais spēlētājs: Sergejs Vasiļjevs (“Linden City BSC”),
  • simpātiju balva: A.Lavrenovs,
  • labākais treneris: Jegors Šaikovs (“Linden City BSC”).

Noteikti jāpiemin arī pārējie četri spēlētāji, kas komandu pārstāvju aptaujas rezultātā, kandidēja uz labākā spēlētāja balvu: N.Mamadiejevs, Gatis Rožkalns, Maksims Seņs (visi “Linden City BSC”) un V.Rimkus.

Aptaujas rezultātā tika noteikti arī sezonas trīs labākie tiesneši, un par tādiem tika atzīti Eduards Borisevičs, Jurijs Ivušins un Igors Jacevičs.

Ar piemiņas balvu par ieguldījumu sporta veida attīstībā tika godināts Kaspars Lakševics. Jāpiebilst, ka šis ir jau desmitais gads, kad tiek pasniegta šāda balva, un jubilejas reizē tika godinātas trīs personas – arī Nikolajs Solovjovs, kas piemiņas kausu saņēma jau iepriekš, un Dmitrijs Burcevs, kuram balva tika pasniegta pāris dienas vēlāk.

• Andrejs Baumanis (2018.g.),
  • K.Lakševics, N.Solovjovs un D.Burcevs (2019.g.).

Visbeidzot kausu par godīgu spēli (“fair-play”) ieguva čempioni “Linden City BSC”, kas desmit mačos sakrāja tikai četras dzeltenās kartiņas.

Visas komandas apbalvošanas laikā saņēma saldējumu “Eskimos”, “Forevers” produkciju, dāvanu sertifikātu no ģenerālsponsora “Erawadee”.  Laureāti bez medaļām un kausiem tika arī pie dāvanām no “Cēsu alus”, “Beerhouse No1” un veikala “Komanda”.

Liels paldies par pludmales futbola sezonu komandām, līdzjutējiem, tiesnešiem un, protams, partneriem! Uz tikšanos nākamgad!