LIVE Programma

DatumsLaiksNosaukumsNorises vieta
eskimos banner 2020

Svētdien, 23. septembrī, Rīgas futbola nedēļas ietvaros “Elektrum” Olimpiskā centra mākslīgā seguma laukumā, Grostonas ielā 6b, septīto reizi notika tradicionālais RFF organizētais un Latvijas Futbola federācijas (LFF) un Futbola turnīru asociācijas (FTA) atbalstītais studentu minifutbola (6x6) kausa izcīņas turnīrs. 11 dalībnieču konkurencē uzvaras laurus plūca Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) komanda.

Ar izlozes palīdzību turnīra dalībnieces tika sadalītas četrās apakšgrupās – trijās pa trim, bet vienā startēja divas komandas. Ceturtdaļfinālā automātiski iekļuva visu grupu uzvarētājas, bet pārējās vienības izslēgšanas cīņas sāka no astotdaļfināla kārtas.

Priekšsacīkšu etapā sevi vislabāk apliecināja C un D grupu uzvarētājas, kas izcīnīja maksimāli iespējamos sešus punktus. Latvijas Universitātes (LU) vienība C apakšgrupā ar 3:0 uzveica Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentu komandu, bet ar 3:1 lika kapitulēt Transporta un sakaru institūtam. Tikmēr D grupā triumfēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA), kas ar identisku 1:0 handikapu apliecināja savu pārākumu pret Rīgas Ekonomikas augstskolas (SSE) un Nacionālās aizsardzības akadēmijas (NAA) vienībām.

B grupā vienādu punktu skaitu – 4 – savāca Ventspils augstskola (VeA) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA), kuras savstarpējā mačā cīnījās neizšķirti (1:1), bet ar identisku rezultātu (3:1) uzveica nākamo čempioni RTU, kas grupā ieņēma vien noslēdzošo trešo vietu. Tā kā pilnīgi visi sportiskie rādītāji abām konkurentēm bija vienādi, grupas uzvarētāja tika noskaidrota “pendeļu” sērijā, kur ar rezultātu 3:2 triumfēja LSPA.

Visbeidzot A grupā tiešo ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu nopelnīja Latvijas Jūras akadēmija (LJA), kas uzvarēja (3:0) un cīnījās neizšķirti (1:1) divu maču sērijā ar Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolu (ISMA).

Astotdaļfināla barjeru pārvarēja RTU (1:0 pret ISMA), TSI (2:1 pret NAA) un SSE (4:2 pret RSU), kā arī VeA. Tikmēr ceturtdaļfinālā šim kvartetam jau pretī stājās “smagā artilērija” jeb visu četru apakšgrupu uzvarētājas. Aizsteidzoties notikumiem priekšā, jāatzīmē, ka tikai divas no tām spēja iekļūt pusfinālā, bet līdz fināla stadijai neprata nonākt neviena no priekšsacīkšu etapa stiprākajām vienībām.

Ceturtdaļfināla barjera par grūtu izrādījās pērnās sezonas čempionei LSPA, kas piekāpās TSI (0:3) un RTA (0:2 pret nākamo titula ieguvēju RTU), kamēr C un A grupu uzvarētājas līdz pusfinālam tomēr aizsniedzās – LU ar 1:0 pieveica VeA, savukārt LJA arīdzan ar minimālu vienu vārtu handikapu sarūgtināja SSE (2:1).

Abas pēdējās gan cīņā par vērtīgākā kaluma godalgām apstājās pusfināla stadijā. LU bija spiesta atzīt ātrvilciena tempu uzņēmušās RTU pārākumu (0:2), bet TSI sagrāva LJA – 5:0.

Izšķirošajā mačā RTU guva ceturto “sauso” uzvaru pēc kārtas, pieveicot TSI (3:0) un nodrošinot zelta medaļas, savukārt “mazajā finālā” LU garantēja bronzu, pārliecinoši pārspējot LJA (6:1).

Kā studentu minifutbola čempionāta rezultatīvākais spēlētājs sacensības pabeidza septiņus vārtus guvušais Marks Smuļko (TSI), par vērtīgāko futbolistu organizatori atzina čempiones pārstāvi, bijušo Latvijas U-21 izlases futbolistu Denisu Bezuščonoku, kā labākais vārtsargs tika sumināts Miks Vilkaplaters (LU), kamēr labākā trenera/menedžera gods atvēlēts Ņikitam Kuļikovam (RTU).

Kā vēstīts, sacensību galvenie uzdevumi ir veicināt komunikāciju starp Latvijas koledžām un universitātēm, un to studentiem, popularizēt aktīvu dzīvesveidu un futbolu studentu vidū, kā arī noskaidrot meistarīgākās minifutbola komandas un spēlētājus no Latvijas augstskolu vidus.