LIVE Programma

DatumsLaiksNosaukumsNorises vieta
eskimos banner 2020

Sestdien, 23. septembrī, “Futbola Dienas 2017” ietvaros “Elektrum” Olimpiskā centra mākslīgā seguma laukumā, Grostonas ielā 6b, sesto reizi notika tradicionālais Rīgas Futbola federācijas (RFF) organizētais un Latvijas Futbola federācijas (LFF) atbalstītais studentu minifutbola (6x6) kausa izcīņas turnīrs. 12 komandu konkurencē jau otro gadu pēc kārtas nepārspēta palika Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) vienība.

Ar izlozes palīdzību turnīra dalībnieces tiks sadalītas trijās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Rezultātu ziņā divas labākās komandas automātiski kvalificējās pusfinālam, četras nākamās spēcīgākās izslēgšanas mačus sāka no ceturtdaļfināla, savukārt atlikušās sešas vienības sadalīja 7.-12. pozīciju.

Sacensību A apakšgrupā ar septiņiem punktiem trijās spēlēs pirmo vietu un vienu no divām tiešajām ceļazīmēm uz pusfinālu nodrošināja Latvijas Jūras akadēmija (LJA), kas ar rezultātu 3:2 pieveica Daugavpils Universitāti (DI), ar 2:0 sarūgtināja Latvijas Universitāti (LU), kā arī dalīja punktus uz pusēm – 0:0 - duelī pret Valsts Policijas koledžu (VPK). Par diviem punktiem mazāk iekrāja VPK, kas tādējādi garantēja iekļūšanu ceturtdaļfinālā, savukārt LU (4) un DI (0) ierindojās noslēdzošajās tabulas pozīcijās apakšgrupā, zaudējot iespēju turpināt cīņu par godalgotajām vietām.

Uzvaru B grupā un iekļūšanu pusfinālā ar perfektu bilanci (deviņi punkti un vārtu attiecība 13-0!) nodrošināja nākamā čempione LSPA, kas vairāk nekā pārliecinoši sarūgtināja visas apakšgrupas konkurentes – 7:0 pret Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu (UCAK), 2:0 pret Transporta un sakaru institūtu (TSI) un 4:0 mačā ar Latvijas Nacionālo aizsardzības akadēmiju (NAA). Otrajā vietā finišēja TSI (6), bet ceturtdaļfināla stadijā nespēja iekļūt NAA (3) un UCAK (0), abas turpinot spēkošanos par 7.-12. pozīciju.

Tikmēr studentu minifutbola turnīra priekšsacīkšu C apakšgrupā neviena no četrām vienībām tūlītēju ceļazīmi uz pusfinālu nenodrošināja, līderei Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai (RTA) sakrājot mazāk punktus nekā A un B grupu uzvarētājām, proti, sešus. RTA ar 2:0 pārspēja Rīgas Ekonomikas augstskolu (SSE), ar 1:0 sarūgtināja Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolu “RISEBA” (RISEBA), kā arī ar 0:2 piekāpās otrās vietas ieguvējai Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA). Pēdējā savāca piecus punktus, kamēr 2 punktus iekrājušās RISEBA un SSE ieņēma grupā attiecīgi trešo un ceturto pozīciju.

Ceturtdaļfināla kārtā ISMA ar 2:0 pieveica TSI, savukārt RTA ar minimālu handikapu (1:0) pārvarēja VPK pretestību. Tomēr abu ceturtdaļfināla veiksminieču tālākais ceļš pretī zelta godalgām apstājās pusfinālā, kur ISMA piekāpās LSPA (1:2), kamēr RTA ar 0:1 atzina LJA pārākumu.

Par turnīra rezultatīvāko dueli izvērtās “mazais fināls” jeb cīņa par trešo vietu, kur ISMA ar 7:3 uzveica RTA, savukārt izšķirošajā “zelta mačā” LSPA svinēja piekto uzvaru pēc kārtas, atstājot “sausā” LJA – 3:0.

Kā studentu minifutbola čempionāta rezultatīvākais spēlētājs sacensības pabeidza sešus vārtus guvušais Aleksejs Tretjakovs (ISMA), par vērtīgāko futbolistu organizatori atzina čempiones pārstāvi Augusto Pesoa, kā labākais vārtsargs tika sumināts Felipe Leme (LSPA), kamēr labākā trenera/menedžera gods atvēlēts RTA pārstāvim Aivaram Kaupužam.

Kā vēstīts, sacensību galvenie uzdevumi ir veicināt komunikāciju starp Latvijas koledžām un universitātēm, un to studentiem, popularizēt aktīvu dzīvesveidu un futbolu studentu vidū, kā arī noskaidrot meistarīgākās minifutbola komandas un spēlētājus no Latvijas augstskolu vidus.

Jau ziņots, ka arī pērnā gada turnīrā desmit dalībnieču konkurencē uzvaras laurus plūca LSPA (otrā komanda), kas fināla mačā “pendeļu” sērijā ar 2:0 uzveica VeA.