LIVE Programma

DatumsLaiksNosaukumsNorises vieta
eskimos banner 2020

Aizvadītajā svētdienā RTU mākslīgā seguma futbola laukumā Daugavgrīvas ielā 56a Rīgā risinājās Rīgas Futbola federācijas (RFF) organizētais un Futbola Turnīru asociācijas (FTA), Latvijas Futbola federācijas (LFF) un Latvijas Augstskolu Sporta savienības (LASS) atbalstītais Latvijas Universiādes posms minifutbolā (7 pret 7) vīriešu komandām, kurā astoņu dalībnieču konkurencē triumfēja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA).

Kā ziņots, turnīram varēja pieteikties Latvijas Augstākās izglītības iestāžu (augstskolas un koledžas) studenti (klātienes un neklātienes), (profesionālo studiju bakalauri, maģistranti, doktoranti, medicīnas augstskolu rezidenti) un attiecīgās augstskolas 2021. gada absolventi, ko ar parakstu un zīmogu bija jāapliecina augstskolas administrācijai jeb personāldaļai.

Turnīra izspēle notika ar grupas spēļu norisi pirmajā etapā un izslēgšanas spēlēm par vietām otrajā jeb izšķirošajā stadijā. Pirms sacensībām visas astoņas komandas (devītā pieteiktā komanda - Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija (LNAA) neieradās uz turnīru) tiks sadalītas divās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā – A grupā spēkus samēroja Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA), Latvijas Universitāte (LU), Rīgas Tehniskā universitāte (RTU un Valsts policijas koledža (VPK), kamēr B apakšgrupā plecu pie pleca spēkojās attiecīgi Transporta un sakaru institūts (TSI), Daugavpils Universitāte (DU), Rīgas Ekonomikas augstskola (REA/SSE Riga) un nākamā čempione LSPA. Izslēgšanas spēlēm kvalificējās abu grupu spēcīgākās trīs vienības, otro un trešo vietu ieguvējām kausu turpinot no ceturtdaļfināla stadijas, bet uzvarētājām – no pusfināla kārtas.

A grupā pirmo vietu nodrošināja RTU, sakrājot septiņus punktus, tāpat vietu izslēgšanas mačos ieguva attiecīgi LU (6) un ISMA (4), savukārt VPK sacensības priekšlaikus pabeidza bez uzvarām un izcīnītiem punktiem. Tikmēr B apakšgrupā trīs “sausās” uzvaras, ne reizi neielaižot bumbu savos vārtos, kaldināja LSPA (9), atstājot aiz sevis kopvērtējuma tabulā “REA/SSE Riga” (6), DU (3) un TSI (0) – pēdējā šoreiz palika ne tikai bez gūtajiem punktiem, bet arī vārtiem.

Ceturtdaļfinālā ISMA pēc bezvārtu neizšķirta “pendeļu” sērijā ar 6:5 pieveica “REA/SSE Riga”, kamēr LU studenti ar 4:1 pārvarēja DU pretestību. Turnīra tālākajās izšķirošajās cīņās bija vērojams atsevišķas komandas pārākums katrā no mačiem – pusfināla stadijā sevi pārliecinoši apliecināja LSPA (5:0 pret LU) un RTU (1:0 pret ISMA), savukārt lielajā finālā Sporta akadēmijas audzēkņi bija tikpat nesaudzīgi pret RTU, triumfējot ar 5:0 un nodrošinot sev zelta godalgas. Cīņā par bronzu ISMA ar 4:1 sarūgtināja LU.

Uzreiz pēc sacensību noslēguma risinājās komandu apbalvošana, un tika sveikti arī laureāti individuālajās nominācijās. Par labāko vārtsargu tika atzīts Leo Ritvars Dalbiņš (LSPA), vērtīgākā spēlētāja titulu ieguva viņa komandas biedrs Andris Duklavs, savukārt kā rezultatīvākais futbolists ar pieciem trāpīgiem raidījumiem tika sveikts Miks Vilkaplāters (LU). Labākā menedžera/trenera balvu saņēma Elvis Staņevičs (RTU), bet simpātiju balvas nominācijā triumfēja Bekzods Ubajdulajevs (ISMA).

Kā zināms, RFF kopš 2012. gada rudens divreiz gadā organizē kausa izcīņas minifutbolā un telpu futbolā studentu komandām. To galvenie uzdevumi ir veicināt komunikāciju starp Latvijas koledžām un universitātēm, un to studentiem, popularizēt aktīvu dzīvesveidu un futbolu studentu vidū, kā arī noskaidrot meistarīgākās minifutbola komandas un spēlētājus Latvijas augstskolu vidū.

Līdz ar “Covid-19” pandēmiju turnīra norise ar ieskaiti Latvijas Universiādē atsākas pēc triju gadu pārtraukuma. Pēdējo reizi, neskaitot miniturnīru 2021.gada vasaras beigās, studentu kausa izcīņa minifutbolā risinājās 2019. gadā, kad kungu konkurencē starp 8 dalībniecēm pārākā izrādījās Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA), kamēr dāmu sacensībās triumfēja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA).

excel Turnīra rezultāti

camera icon Dalībnieku foto

camera icon Turnīra foto

video icon Turnīra video

RFF sadarbības partneri / ģenerālsponsori un tehniskie atbalstītāji / partneri


Stratēģiskie sadarbības partneri
 
lff logo
lass logo 2022
rigas dome logo
lidl logo 2024
fta logo

Partneri
          lerona logo

Ģenerālsponsori un tehniskie atbalstītāji

  synottip-logo
 
adidas logo
komanda-2020
 
baltic xl logo strong apsardze logo

Partneri
      lerona logo    

Partneri
 eskimos_logo_2020.jpg
stelpes 2023
pantone logo mezpils logo zelta tels logo

Partneri
    lerona logo