LIVE Programma

DatumsLaiksNosaukumsNorises vieta
eskimos banner 2020

Aizvadītajā svētdienā, 29. augustā, RTU stadionā risinājās Rīgas Futbola federācijas (RFF) organizētais un Latvijas Augstskolu Sporta Savienības (LASS), kā arī Latvijas Futbola federācijas (LFF) finansētais Latvijas Universiādes minifutbola (8 pret 8) disciplīnas turnīrs vīriešiem, kurā piecu komandu konkurencē triumfēja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA).

Kā iepriekš minēts, turnīrā drīkstēja piedalīties maksimums 12 spēlētāji, kuri ir Latvijas Augstākās izglītības iestādes (augstskolas un koledžas) studenti (klātienes un neklātienes, profesionālo studiju, bakalauri, maģistranti, doktoranti, medicīnas augstskolu rezidenti) un attiecīgās augstskolas 2020. vai 2021. gada absolventi, ko ar parakstu un zīmogu apliecina augstskolas administrācija.

Pēc viena riņķa turnīra aizvadītajā turnīrā LSPA futbolisti uzvarēja visos četros mačos, nevienu reizi neielaižot bumbu savos vārtos – 2:0 pret Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolu (ISMA), Latvijas Universitāti (LU) un Rīgas Tehnisko Universitāti (RTU), kā arī 7:0 duelī ar Rīgas Ekonomikas Augstskolu (SSE RIGA).

Kaldinot panākumos mačos ar ISMA (1:0) un SSE RIGA (5:0), kā arī slēdzot “miera līgumu” cīniņā pret RTU ar septiņiem punktiem otrajā vietā finišēja LU, kamēr godpilno trešo pozīciju ieņēma ISMA (6), atstājot aiz sevis RTU (2) un SSE RIGA (1).

Uzreiz pēc sacensību spēlēm risinājās laureātu apbalvošanas ceremonija, kur ar piemiņas veltēm un dāvanām tika sveiktas ne tikai komandas, bet arī laureāti individuālajās nominācijās – labākie treneri Igors Jacevičs (ISMA) un Kristaps Slaidiņš (LSPA), meistarīgākais vārtsargs Artjoms Križanovskis (LSPA) un simpātiju balvu ieguvušais Marks Udovičenko (LSPA). Kā labāko vārtu guvēju (četri trāpīgi raidījumi) organizatori sumināja Aleksandru Kartišovu (LSPA), kamēr par labāko spēlētāju tika atzīts Jurijs Matvejevs (LU).

“Izdevās noorganizēt ļoti svarīgu turnīru. Pēdējās studentu sacensības futbolā risinājās 2019./2020. gada ziemā, tādēļ bija svarīgi dot signālu augstskolām, ka studentu futbols joprojām ir dzīvs. Esmu pārliecināts, ka mums tas izdevās. Jā, dalībnieku skaits nebija liels, ja salīdzinām ar to, kāds tas bija pirms pāris gadiem, tomēr svarīgākais bija atsākt turnīru, jo visām augstskolām ar dažiem izņēmumiem līdz ar pārsvarā attālinātajām studijām arī treniņprocess futbola sekcijās un citos sporta veidos ir apgrūtināts.

Vēlos pateikties turnīra dalībniekiem par atsaucību, zinot kādas grūtības bija nokomplektēt sastāvu, kā arī optimistiski skatāmies nākotnē saistībā ar studentu futbolu – līdz pandēmijas sākumam tas bija populārākais sporta veids studentu vidū. Esmu drošs, ka futbols ātri atgūs savu popularitāti starp visām Latvijas augstskolām,” uzsvēra RFF prezidents Eduards Borisevičs.

Kā ziņots, sacensību galvenie mērķi ir aktīva dzīvesveida un futbola popularizēšana studenti vidū, veicināt komunikāciju starp augstskolām un to studentiem, kā arī stiprāko futbola komandu noskaidrošana Latvijas augstskolu vidū, labāko futbola spēlētāju noteikšana studentu vidū.

Šīs sacensības notika 2020./2021. gada Universiādes ietvaros (norises termiņi tika pagarināti līdz 31. augustam), bet kopvērtējums šajā sezonā netiek apkopots.

excel Turnīra rezultāti

camera icon Dalībnieku foto

camera icon Turnīra foto

video icon
Turnīra video

 

RFF sadarbības partneri / ģenerālsponsori un tehniskie atbalstītāji / partneri


Stratēģiskie sadarbības partneri
 
lff logo
lass logo 2022
rigas dome logo
lidl logo 2024
fta logo

Partneri
          lerona logo

Ģenerālsponsori un tehniskie atbalstītāji

  synottip-logo
 
adidas logo
komanda-2020
 
baltic xl logo strong apsardze logo

Partneri
      lerona logo    

Partneri
 eskimos_logo_2020.jpg
stelpes 2023
pantone logo mezpils logo beerhouse logo 2019

Partneri
    lerona logo